EKONOMİNİN MGK’DA İŞİ NE?

Ben Türkiye kadar mizaha yada kara mizaha yatkın bir ülke daha görmedim. Dün Milli Güvenlik Kurulu toplandı ve batmakta olan ülke ekonomisini masaya yatırdı. Masaya yatırdı ama MGK’da kimler var, önce ona bakmak gerek.

Milli Güvenlik Kurulu:

Cumhurbaşkanı

Cumhurbaşkanı Yardımcıları

Adalet Bakanı

Milli Savunma Bakanı

İçişleri Bakanı

Dışişleri Bakanı

Genelkurmay Başkanı

Kara Kuvvetleri Komutanı

Deniz Kuvvetleri Komutanı

Hava Kuvvetleri Komutanı

Bu listede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dışında ekonomiden anlayan (Ben onun yalancısıyım) kimse yok. Bütün gazeteciler, analistler, akademisyenler MGK’nın kapısında yada internetin başında çıkacak kararı bekliyor.

Aziz Nesin’e hayran, onu kendisine idol olarak seçmiş bir Bulgar yazar vardı. Türkiye’ye gelmiş, yazar Demirtaş Ceyhun ile Nesin Vakfı’na gelmişler. Ancak Nesin’in o sıra çok işi var, Demirtaş’tan rica etmiş kendisini gezdirmek için. Gerçekten o kadar yoğun ki, o yıl her yıl davetli olduğu Nasrettin Hoca Akşehir Şenlikleri’ne dahi gidemedi ve yerine Bulgar yazarla Ceyhun’u gönderdi.

Neyse, dönmüşler ama adamda Nesin’e aynı ilgi yok, hatta neredeyse küçümseyecek. Babam şaşkın, Ceyhun şaşkın ama adam sonunda patlamış ve “Ya Aziz Bey, ben çevrilen bütün kitaplarınızı okudum, sizi bir deha sandım, ne güzel uyduruyor ve yaratıyor dedim. Ama bu 4 günlük yolculukta anladım ki, siz sokakta gördüklerinizi yazıyormuşsunuz.” demiş.

Erdoğan askeri dizginleri ele almıştı ya, bu MGK toplantısı tam da bunun açık göstergesi oluyor. Gülmeyin, ciddiye alın, işin içinde 5 komutan var. Ekonomi bakanı mı, ne yapacak ki bunların arasında çıldırmak dışında!..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: